Son Eklenen Yazılar
Canlı Yayın İllüstratörler İçin Temel Malzemeler
11.03.2024

Colorbox olarak bu hafta sizlere illüstratörlerin kullandığı temel çizim malzemeleri ile ilgili uygulamalı bilgiler verdik. 8 Mart 2024 tarihli canlı yayın kaydımızın tamamına bu sayfadan ulaşabilirsiniz.

Eğitim A-Z: Pastel Boya Terimleri
16.03.2024

Sanatçılar olarak sık sık karşılaştığımız birçok terim bazen kafa karıştırıcı olabilir. Aynı kelimeler, farklı materyaller veya ortamlarla ilişkilendirildiğinde farklı anlamlara bürünebilirler. Bu yazımızda pastel boya ile ilgili sıkça kullanılan terimlerin tanımlarını paylaşıyoruz.

Canlı Yayın Profesyoneller için Pastel Boya Malzemeleri
18.03.2024

Pastel boyalarla resim yapmak, sanat dünyasında herkesin sıkça tercih ettiği rengarenk bir tekniktir. Colorbox olarak bu hafta sizlere pastel boya malzemeleri ile ilgili detaylı ve uygulamalı bilgiler verdik. 15 Mart 2024 tarihli canlı yayın kaydımızın tamamına bu sayfadan ulaşabilirsiniz.

İlham Nasıl Yapılır: Sulu Boya ile Krizantem
21.03.2024

Doğadan ilham alan birçok sanatçı eserlerinde yarı saydamlığı, parlaklığı ve canlı nitelikleri nedeniyle sulu boyayı kullanmaktadır. Bu yazımızda Winsor & Newton fırça ve sulu boyalarını kullanan botanik ressam Malgorzata Zdanio’nun anlatımı ile adım adım çiçek yapımını gösteriyor olacağız.

Canlı Yayın Aquarelle (Sulandırılabilir) Boya Kalemleri
22.03.2024

Su ile etkileşime geçerek sulu boya etkisi yaratan özel kalemler olan sulandırılabilir boya kalemleri sanatçılar için önemli bir malzemedir. Colorbox olarak bu hafta sizlere Aquarell Boya Kalemleri ile ilgili detaylı ve uygulamalı bilgiler verdik. 22 Mart 2024 tarihli canlı yayın kaydımızın tamamına bu sayfadan ulaşabilirsiniz.

İlginç Renk Tarihinde Yolculuk: Zümrüt Yeşili
28.03.2024

Tablolardan heykellere, duvar kağıtlarından kozmetik ürünlere kadar geniş bir yelpazede kullanılan ve sanat tarihinde bir ikon olarak parlayan; kendine özgü hikayesi ve sanatçıların paletlerindeki vazgeçilmezliğiyle dikkat çekerken, aynı zamanda doğaya özgü mavi alt tonuyla birçok eserde benzersiz bir canlılık ve derinlik katan Zümrüt Yeşilini anlatıyoruz.

Canlı Yayın Yeni Başlayanlar için Sulu Boya Malzemeleri
29.03.2024

Sulu boya, kendine özgü serbest ve akıcı bir tarzı olan bir resim tekniği olarak öne çıkar. Colorbox olarak bu hafta sizlere yeni başlayanlar için sulu boya malzemeleri hakkında detaylı ve uygulamalı bilgiler verdik. 29 Mart 2024 tarihli canlı yayın kaydımızın tamamına bu sayfadan ulaşabilirsiniz.

Haber B-Corp | Sürdürülebilirlikte Öncü Adımlar
04.04.2024

"B-Corp", şirketlerin sadece kar amacı gütmeyip, sosyal ve çevresel fayda sağlamayı amaçlayan bir işletme modelini temsil eder. Winsor & Newton gibi köklü bir markanın da B-Corp sertifikasına sahip olması, iş yapma biçiminde önemli bir dönüşümün yaşandığının bir göstergesidir. Bu yazıda, Winsor & Newton'ın B-Corp sertifikasına sahip olmasının ne anlama geldiğini inceleyeceğiz.

Canlı Yayın Sulu Boyada Farklı Teknikler
05.04.2024

Sanat eserlerinde, illüstrasyonlarda, grafik tasarımlarda ve hobi çalışmalarında sıkça kullanılan sulu boya ile ilgili geçen hafta başlangıç seviyeye özel malzemeleri tanıtmıştık. Colorbox olarak bu hafta sizlere farklı tekniklere imkan sağlayan sulu boya malzemeleri hakkında detaylı ve uygulamalı bilgiler verdik. 05 Nisan 2024 tarihli canlı yayın kaydımızın tamamına bu sayfadan ulaşabilirsiniz.

Haber Sanatçılardan 'Vesikalık' Tuvallere Resim
17.04.2024

Pandemide durağanlaşan kültür-sanat sektörü, eski hareketliliğine 2023 yılında kavuşabildi. 140 sanatçının bir araya geldiği Passport 2 sergisinin ikincisi İstanbul'da gerçekleştirildi. Sanatçılar, vesikalık fotoğraf boyutundaki 6x4 santimetrelik üç boyutlu tuvallere resim yaptı.

Eğitim Boya Etiketi I: Opaklık/Transparanlık
18.04.2024

Boya tüplerinde yer alan etiketlere aşina olmadığınızda üzerinde yer alan bilgiler, kısaltmalar ve semboller kafa karıştırıcı olabilir. Bu serimize opaklık/transparanlık ile ilgili sembolleri ve ne anlama geldiklerini açıklıyoruz.

Canlı Yayın Profesyoneller için Sulu Boya Malzemeleri
25.04.2024

Colorbox olarak bu hafta profesyonel sanatçılar için sulu boya malzemelerini tanıtıp; uygulamalı ve detaylı bilgiler verdik. 19 Nisan 2024 tarihli canlı yayınımızın kaydının tamamına bu sayfadan ulaşabilirsiniz.

İlham Monet: Renk Paletindeki Büyü
25.04.2024

Claude Monet, izlenimcilik akımının öncülerinden biridir ve renk paletini kullanarak sanatında derinlik ve duygu yaratmıştır. Eserlerinde gördüğümüz canlı renkler ve ışık oyunları, sanat dünyasında önemli bir dönüm noktası oluşturmuştur. Bu yazımızda Monet'nin muhteşem renk paletini inceleyeceğiz.

Canlı Yayın Profesyoneller için Guaj Boya Malzemeleri
26.04.2024

Colorbox olarak bu hafta profesyonel sanatçılar için guaj boya malzemelerini tanıtıp; uygulamalı ve detaylı bilgiler verdik. 26 Nisan 2024 tarihli canlı yayınımızın kaydının tamamına bu sayfadan ulaşabilirsiniz.

Eğitim 101: Akrilik ve Yağlı Boya Arasındaki Farklar
02.05.2024

Akrilik ve yağlı boya, sanat dünyasının iki önemli ve farklı tekniklerinden biridir. Her biri kendi benzersiz özellikleri ve avantajlarına sahip olup; sanatçılara geniş bir ifade yelpazesi sunar. Bu yazımızda, akrilik ve yağlı boya arasındaki farkları ayrıntılı bir şekilde inceleyecek ve her birinin özelliklerini, kullanım alanlarını ve sanat eserlerine olan katkılarını keşfedeceğiz.

Canlı Yayın Başlangıç için Hangi Akrilik Boya Malzemelerini Almalıyım?
03.05.2024

Colorbox olarak bu hafta başlangıç seviye sanatseverler için akrilik boya malzemelerini tanıtıp; uygulamalı ve detaylı bilgiler verdik. 3 Mayıs 2024 tarihli canlı yayınımızın kaydının tamamına bu sayfadan ulaşabilirsiniz.

Haber İzmir Sanat ve Antika Fuarı (IAAF) 2024
09.05.2024

İlk edisyonu ile yoğun ilgi gösterilen ve böylece ülkemizdeki çağdaş sanat fuarları arasındaki rekabette yerini güçlendiren 1-5 Mayıs'ta düzenlenen İzmir Sanat ve Antika Fuarı’nda Colorbox olarak biz de yerimizi aldık.

Eğitim Fark Nedir: Profesyonel vs Normal Akrilik Boya
10.05.2024

Akrilik boya dünyasında normal akrilik boyalardan profesyonel kalitedeki boyalara geçiş sanat eserlerinizin sonucunu önemli ölçüde etkileyebilir. Haftalık blog yazımızda kalite ile özdeşleşmiş bir isim olan Winsor & Newton’ın sanatçıların titiz standartlarını karşılamak üzere mükemmeliyetle tasarlanmış Profesyonel Akrilik serisini inceleyeceğiz.

Canlı Yayın Profesyoneller için Akrilik Boya Malzemeleri
16.05.2024

Akrilik boya, hızlı kuruma süresi ve canlı renkleriyle sanatçılar arasında popüler bir tercihtir. Colorbox olarak bu hafta sizlere akrilik boya malzemeleri ile ilgili detaylı ve uygulamalı bilgiler verdik. 10 Mayıs 2024 tarihli canlı yayın kaydımızın tamamına bu sayfadan ulaşabilirsiniz.

İlginç Renk Tarihinde Yolculuk: Türk Kırmızısı
16.05.2024

Rubia Tinctorum bitkisine dayanan Türk Kırmızısı'nın, diğer bir adıyla Edirne Kırmızı’nın, kökenleri derinlere uzanır. Sadece göz alıcı bir renk tonu değil, aynı zamanda tarihi, kültürel ve sanat açıdan da büyük öneme sahip bir renk olan Türk Kırmızısı'nın eşsiz özellikleri ve yolculuğundan bahsedeceğiz.